среда, јуни 16, 2021
Home Search

Брако - search results

If you're not happy with the results, please do another search

Возилата за чистење на хидроген Green Machines на Брако промовирани во Париз

Најновото возило за чисетње на велешки Брако од брендот Green Machines кое работи целосно на хидроген се промовина и во француската престолнина Париз. Возилата на...

Брако го промовираше првото хидрогенско возило за чистење на водород, развиено и произведено од...

Македонската компанија „Брако“ од Велес денеска ја промовираше првата во Европа еколошко возило за одржување на хигиена во урбани средини под брендот „Грин машинс“...

Холандските градови Амстердам, Утрехт и Ротердам се први кои ќе ја одржуваат хигиената со...

Велешката компанија „Брако“ ја произведе првата во Европа еколошка машина за одржување на хигиена во урбани средини под брендот„Green Machines“ GM 500H2 која работи...

(Видео) Брако го промовираше првото возило за чистење на водород во светот под брендот...

Компанијата Брако го промовираше првото возило за чистење во светот кое целосно работи на водород. Возилото ќе се продава под брендот Green Machines, а...

Возилата Green Machines на Брако се појавиле и во два познати холивудски филмови

Веројатно малкмина знаат дека велешката компанија Green Machines, која е дел од конзорциумот на „Брако“, ги произведува најславните еко машини за одржување улична хигиена....

Александар Наумов, Брако: Успеваме да одржиме континуитет во производството и да го зачуваме секое...

ИНТЕРВЈУ Александар Наумов, директор на челични конструкции во "Брако"     Компанијата Брако од Велес, која е една од најголемите извозни компании во земјава, се соочи со големи...

Иле Атанасов: Брако го произведе и ќе го промовира првото возило за чистење на...

ИНТЕРВЈУ ИЛЕ АТАНАСОВ, директор во “Брако” за камиони за чистење улици и медицински помагала   Компанијата Брако од Велес е еден од најголемите македонски извозници и пример...

Како “Брако” ја градеше монтажната болница на Инфективно за 14 дена?

Монтажната болница до Инфективната клиника, која беше изградена за само 14 дена двојно ќе ги зголеми капацитетите на оваа Установа, која е најважна за...

(Видео) “Брако” за само 14 дена ја изгради монтажната болница на Инфективно

Монтажната болница до Инфективната клиника, која беше изградена за само 14 дена двојно ќе ги зголеми капацитетите на оваа Установа, која е најважна за...

Кризата ја извади на виделина деиндустријализацијата во македонската економија, потребни се инвестиции, извоз и...

Стопанската комора на Македонија, со прес-конференција која се одржа во просториите на компанијата „Брако“ во Велес, ги започна активностите кои во текот на декември...

НАЈНОВИ

НАЈЧИТАНИ

error: Content is protected !!