недела, јануари 23, 2022
Home Пребарај

автомобилска индустрија - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатот, Ве молиме пребарајте повторно

Кои се 10-те најголеми играчи во македонската автомобилска индустрија?

Индустријата за автомобилски делови е многу значајна индустрија за македонската економија, како во поглед на извозот, така и во поглед на бројот...

Ситуацијата во германската автомобилска индустрија значително влошена

Деловното расположени на германските производители на автомобили и нивните добавувачи значително се влоши во август пред Меѓународниот автомобилски саем (IAA), што ќе се одржи...

Претстојат најтешките шест недели за Volkswagen и за целата автомобилска индустрија

Повеќе од 100.000 автомобили не можеа да бидат изградени во Volkswagen поради недостаток на полупроводници. Директорот за набавки во Volkswagen, Мурат Аксел во интервју...

Состојбата во германската автомобилска индустрија е најдобра во последните три години, но изгледите се...

Работењето на германските производители на автомобили и на нивните добавувачи бил многу подобар во мај во споредба со претходниот месец, при што индексот на...

Турската автомобилска индустрија со 40% раст на извозот во март

Автомобилскиот сектор, кој го предводи турскиот извоз веќе 15 години, бележи раст на извозот од 40% во март. Извозот на автомобили во март изнесувал...

Најлош досега прв квартал за германската автомобилска индустрија

Регистрациите на патнички автомобили во Германија се зголемени за скоро 36% на годишно ниво во март, објави во средата Федералниот орган за моторен транспорт...

Најголема досега инвестиција во турската автомобилска индустрија: Ford Otosan ќе инвестира 2 милијарди евра

Турската автомобилска компанија Ford Otosan, заедничко вложување на Коч Холдинг, најголемиот турски конгломерат и американскиот автомобилски гигант Ford, денеска објави дека ќе инвестира 2...

Се влошува состојбата во германската автомобилска индустрија 

Бизнис состојбата за германските производители на автомобили и нивните добавувачи се влошува, објави германскиот институт Ifo. Во декември, нивната проценка за моменталната состојба падна...

Ifo: Ситуацијата во германската автомобилска индустрија е подобра

Германските производители на автомобили и нивните добавувачи ја оценуваат деловната состојба малку подобра од претходните месеци, но остануваат одредени сомнежи. Така барем забележува германскиот...

На германската автомобилска индустрија и оди подобро

Според Германската федерална канцеларија за транспорт, во септември годинава во Германија биле новорегистрирани нешто повеќе од 265.000 нови автомобили, што е за 8% повеќе...

НАЈНОВИ

НАЈЧИТАНИ